Narzędzia niezbędne do pracy w ogrodzie

Trudno wyobrazić sobie pielęgnację trawnika oraz rabatek, czy też cięcie krzewów, bez funkcjonalnych i ergonomicznych narzędzi ogrodniczych. Powinny być lekkie, a jednocześnie wykonane z materiałów odpornych na uszkodzenia, takie jak wgniecenia czy złamania, i na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Odpowiednio wyprofilowane uchwyty, ostrza oraz specjalne przekładnie, sprawią, że praca w ogrodzie stanie się relaksem, a nie obowiązkiem. Będzie przebiegać sprawnie i szybko, a użytkownik narzędzi nie będzie odczuwał dyskomfortu. Poniżej krótki przegląd, tego, co do pracy w ogrodzie niezbędne.

Zaopatrz się w szpadle, grabie i łopaty

Przed rozpoczęciem działań, zaopatrz się przede wszystkim w dostępne w naszym sklepie internetowym podstawowe narzędzia do pracy w ogrodzie: szpadle, grabie i łopaty. Dzięki specjalnemu wyprofilowaniu, bez trudu usuną nadmierną ilość ziemi, a przekopanie ogródka nie będzie już stanowić problemu. Kolejnym niezbędnym narzędziem będą grabie. Wyróżnić można:

  • grabie miękkie do liści i trawy (tak zwane pazurki),
  • grabie twarde do grabienia liści, rozbijania grud i wyrównywania ziemi,
  • grabie wąski, do utrzymywania w porządku rabat i zagonów.

Wszystkie powyższe rodzaje tego narzędzia sprawdzą się doskonale podczas porządkowania działki i usuwania z niej śmieci.

Nie zapomnij o konewce, kultywatorze i motyce

Do podlewania niewielkich ogródków wystarczy konewka, przy większych powierzchniach przemyśl zakup węży ogrodowych. Do spulchnia gleby przyda się ręczny kultywator oraz motyka. Polecamy modele dostępne w naszej hurtowni, z możliwością zmieniania części przy ich trzonku.

Nożyczki i ostrzałka

Jeśli twój ogród tonie w kwiatach, zaopatrz się w specjalne nożyczki do cięcia kwiatów oraz młodych pędów. Nożyczki posiadają ząbkowane krawędzie ostrza, co umożliwia lepszą kontrolę cięcia. Do nożyczek prawo i leworęcznych przyda się ostrzałka.

Specjalistyczne narzędzia są zatem niezbędne do pracy w ogrodzie. Dzięki nim nie tylko sama praca będzie wygodniejsza, sprawniejsza i bardziej komfortowa, lecz także jej efekty dużo bardziej zadowalające.

3 grudnia 2019
łopata

Narzędzia niezbędne do pracy w ogrodzie

Trudno wyobrazić sobie pielęgnację trawnika oraz rabatek, czy też cięcie krzewów, bez funkcjonalnych i ergonomicznych narzędzi ogrodniczych. Powinny być lekkie, a jednocześnie wykonane z materiałów odpornych […]
19 listopada 2019
czosnek

Czym charakteryzuje się polski czosnek?

Czosnek to roślina, która należy do rodziny amarylkowatych. Podkreślić należy fakt, że wyróżnia się około 700 gatunków tej rośliny. Zasadniczym przedstawicielem jest czosnek pospolity, określany inaczej […]
9 października 2019
nawozy

Jak działają nawozy dolistne?

Dolistna aplikacja nawozów cieszy się coraz większą popularnością, nie tylko wśród rolników, ale także właścicieli roślin domowych. Nawozy roślinne, które są aplikowane bezpośrednio na liście, mogą […]
2 września 2019
w pracach ogrodniczych

Nawozy przydatne w pracach ogrodniczych

Ogród budzący się wiosną do życia potrafi być zachwycający. Zwykle, by działka przez długi czas urzekała wyglądem, wykorzystuje się nawozy, które dodatkowo są stosowane w celu […]