5 popularnych nasion kwiatów wieloletnich

5 popularnych nasion kwiatów wieloletnich |

rośliny wieloletnie

Byliny, czyli długowieczne rośliny, pozwalają na to, by stworzyć ogród, który będzie nam towarzyszył przez długi czas. Są to rośliny, które często można spotkać na działkach, czyli w miejscach, w których nie można się opiekować nimi codziennie. Wykształciły one w sobie mechanizmy chronienia się w trudnych warunkach, dzięki czemu rosną tak długo i mogą pięknie się prezentować, nawet pozbawione codziennej troski człowieka. 

Peonie – długowieczne rekordzistki

Peonie to prawdziwe nestorki wśród długowiecznych roślin. Znane są odmiany, które żyją nawet ponad 50-60 lat. Ich nasiona wymagają płytkiego zasadzenia w ziemi, do maksymalnie 5 cm pod jej powierzchnią. Są one wymagające ze względu na glebę oraz nasłonecznienie, dlatego ich sadzeniem powinni zajmować się doświadczeni ogrodnicy. 

Królowe polskich ogrodów i balkonów – Pelargonie

Wśród popularnych nasion kwiatów wieloletnich odnajdziemy pelargonie. Są one nazywane królowymi polskich balkonów. Odnajdują się także na rabatach oraz w ogródkach. To rośliny wytrzymałe na zmienne warunki atmosferyczne oraz niskie temperatury, co wyjaśnia ich popularność oraz fenomen. 

Lilie – najbardziej wytrzymałe wśród kwiatów

Początkującym amatorom ogrodnictwa z pewnością przypadną do gustu liliowce. Nie wymagają szczególnego otoczenia, dość dobrze znoszą suszę oraz mało żyzną glebę. Odnajdują się zarówno w cieniu, jak i w słońcu. Ich kwiaty szybko zakwitają i osiągają duże rozmiary, a długo rosnące rośliny można bez obaw rozdzielać oraz przesadzać. 

Irysy – ozdoba sadzawek i oczek wodnych

Irysy syberyjskie mają nasiona, które można zasadzić na terenach podmokłych. Będą wspaniale upiększać ogrodowe oczko wodne. Wyróżniają się dużymi kwiatami o charakterystycznym kształcie, na który składają się kwiaty o różnych rozmiarach i tym, że występują w licznych odmianach barwnych. Począwszy od niebieskich i białych, a kończąc na fioletowych i wielokolorowych. 

Zimowe kwiaty ciemiernika

Coraz większą popularność zdobywają nasiona ciemiernika. Mogą one kwitnąć w różnym nasłonecznieniu, dobrze znoszą nawet cień i niskie temperatury oraz mają małe wymagania związane z glebą. Kwitną one w chłodniejszych porach roku, wczesną wiosną lub późną jesienią. Czasami potrafią nawet przebijać się przez topniejący śnieg, co koresponduje z urodą ich kwiatów w kształcie dzwonu.