Cebulki kwiatowe jesienne. Przegląd propozycji

Czym są cebulki kwiatowe jesienne i jak je zasadzać?

cebulki tulipanów

Mówi się, że cebulki kwiatowe jesienne zwiastują nadejście wiosny. To właśnie one, mimo tego, że są zasadzane jesienią – zaczynają wegetację od wiosny. Dlaczego tak się dzieje? Jesienne cebule kwiatowe powinny być zasadzone w terminie od września do października, ponieważ właśnie wtedy kończy się ich okres spoczynku. Muszą zatem trafić do ziemi, aby zimą cebulki mogły się ukorzenić. Warto pamiętać, by danej cebulki kwiatowej nie sadzić ani zbyt późno, ani zbyt wcześnie. Jakie rodzaje jesiennych cebulek kwiatowych występują na rynku?

Tulipan

Tulipany to jedne z najpopularniejszych wiosennych kwiatów. Zasadzane są dość głęboko, zazwyczaj na przełomie września i października. Przed sadzeniem tych jesiennych cebulek kwiatowych warto pamiętać, że tulipany wymagają dobrze nasłonecznionego miejsca oraz żyznej gleby, najlepiej o odczynie obojętnym.

Narcyz

Kolejne kwiaty, które są zasadzane jesienią, to narcyzy. Aby odpowiednio rosły, potrzebują – tak samo, jak tulipany – dużego nasłonecznienia i żyznej gleby. Jednocześnie powinna być ona wysoce przepuszczalna. Narcyzy mogą być zasadzane na stanowisko już w sierpniu.

Hiacynt

Zapach urokliwych hiacyntów od razu przywodzi na myśl wiosnę. Zaleca się je jednak sadzić już w drugiej połowie września. Warto przy tym pamiętać o zapewnieniu kwiatom odpowiednich warunków wzrostu. Hiacynty preferują przepuszczalne, żyzne i próchnicze podłoże, które jednocześnie posiada odczyn obojętny.

Szafirek

Ostatnim omawianym kwiatem, który powinien zostać zasadzony jesienią, jest szafirek. Ta roślina o wdzięcznej nazwie nie jest wymagająca. Wystarczy umieścić ją w półcieniu, w glebie niezbyt mokrej i suchej. Cebulki szafirków powinny być sadzone na przełomie września i października.