Drzewka owocowe w przydomowy ogrodzie

Drzewka owocowe sklep internetowy: Drzewka owocowe w ogrodzie

drzewko owocowe

Coraz więcej osób decyduje się na uprawę drzew owocowych w swoim przydomowym ogrodzie lub na działce. Warto sprawdzić, które odmiany będą najlepsze i najłatwiejsze w uprawie.

Drzewka owocowe w ogrodzie

Drzewka owocowe w ogrodzie to nie tylko sposób na zapewnienie sobie smacznych, ekologicznych owoców z własnego, przydomowego sadu, ale również piękna dekoracja i urozmaicenie przydomowej przestrzeni. Obecnie możemy wybierać spomiędzy różnorodnych odmian i gatunków. Z łatwością można kupić drzewka owocowe w sklepach internetowych, a także okolicznych sklepach i centrach ogrodniczych. Warto jednak pamiętać, że decyzję o doborze odpowiedniej odmiany należy dobrze przemyśleć i dopasować wielkość rośliny do przestrzeni, jaką dysponujemy na działce. Im większy posiadamy ogród, tym łatwiej będzie nam wyznaczyć miejsce na przydomowy sad.

Przed posadzeniem drzewa należy dokładnie dowiedzieć się, jakie może ono osiągnąć rozmiary w przyszłości i wówczas wyznaczyć mu odpowiednią ilość miejsca. Drzewa owocowe mogą być wykorzystane również jako ciekawy element kompozycji. Ich rola nie sprowadza się wyłącznie do dostarczania owoców. Kwitnące drzewa wyglądają pięknie na tle ogrodowych kompozycji, a latem w ich cieniu można urządzić sobie miejsce do relaksu.

Jeśli chcesz mieć drzewka owocowe w ogrodzie, najlepiej wybrać takie gatunki i odmiany, których owoce dojrzewają od lata do późnej jesieni.

Jakie odmiany drzew owocowych do przydomowego sadu?

Na małej działce możemy pozwolić sobie na zaledwie kilka drzew owocowych. Niekiedy wręcz uda nam się posadzić tylko jedno miejsce, jeśli przydomowa przestrzeń jest bardzo mała. Alternatywę dla drzew stanowią krzewy owocowe, które mogą zasadzić właściciele bardzo małych ogrodów.

Drzewa w ogrodzie mogą stanowić doskonałą ozdobę, jeśli będzie dbać o odpowiednie formowanie ich koron. W większych ogrodach drzewa mogą być posadzone tak jak w sadzie tradycyjnych, czyli w rzędach o odpowiedniej długości. Drzewa mogą zostać podsiane trawą, którą należy regularnie kosić. Wówczas sad będzie prezentować się bardzo atrakcyjnie.

Wybierając drzewa owocowe do ogrodu, warto wcześniej dowiedzieć się, czy są odporne na choroby. Należy sadzić wyłącznie takie drzewa, pamiętając o tym, że nie wszystkie odmiany uprawiane w sadach produkcyjnych nadają się do posadzenia w przydomowym ogrodzie.