Narzędzia niezbędne do pracy w ogrodzie

Sprawdź, jakie narzędzie są potrzebne do prac ogrodowych

łopata

Trudno wyobrazić sobie pielęgnację trawnika oraz rabatek, czy też cięcie krzewów, bez funkcjonalnych i ergonomicznych narzędzi ogrodniczych. Powinny być lekkie, a jednocześnie wykonane z materiałów odpornych na uszkodzenia, takie jak wgniecenia czy złamania, i na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Odpowiednio wyprofilowane uchwyty, ostrza oraz specjalne przekładnie, sprawią, że praca w ogrodzie stanie się relaksem, a nie obowiązkiem. Będzie przebiegać sprawnie i szybko, a użytkownik narzędzi nie będzie odczuwał dyskomfortu. Poniżej krótki przegląd, tego, co do pracy w ogrodzie niezbędne.

Zaopatrz się w szpadle, grabie i łopaty

Przed rozpoczęciem działań, zaopatrz się przede wszystkim w dostępne w naszym sklepie internetowym podstawowe narzędzia do pracy w ogrodzie: szpadle, grabie i łopaty. Dzięki specjalnemu wyprofilowaniu, bez trudu usuną nadmierną ilość ziemi, a przekopanie ogródka nie będzie już stanowić problemu. Kolejnym niezbędnym narzędziem będą grabie. Wyróżnić można:

  • grabie miękkie do liści i trawy (tak zwane pazurki),
  • grabie twarde do grabienia liści, rozbijania grud i wyrównywania ziemi,
  • grabie wąski, do utrzymywania w porządku rabat i zagonów.

Wszystkie powyższe rodzaje tego narzędzia sprawdzą się doskonale podczas porządkowania działki i usuwania z niej śmieci.

Nie zapomnij o konewce, kultywatorze i motyce

Do podlewania niewielkich ogródków wystarczy konewka, przy większych powierzchniach przemyśl zakup węży ogrodowych. Do spulchnia gleby przyda się ręczny kultywator oraz motyka. Polecamy modele dostępne w naszej hurtowni, z możliwością zmieniania części przy ich trzonku.

Nożyczki i ostrzałka

Jeśli twój ogród tonie w kwiatach, zaopatrz się w specjalne nożyczki do cięcia kwiatów oraz młodych pędów. Nożyczki posiadają ząbkowane krawędzie ostrza, co umożliwia lepszą kontrolę cięcia. Do nożyczek prawo i leworęcznych przyda się ostrzałka.

Specjalistyczne narzędzia są zatem niezbędne do pracy w ogrodzie. Dzięki nim nie tylko sama praca będzie wygodniejsza, sprawniejsza i bardziej komfortowa, lecz także jej efekty dużo bardziej zadowalające.