Jakie warzywa można uprawiać w domu?

Sklep z nasionami online: Jakie warzywa można uprawiać w domu

warzywa

Uprawa warzyw zwykle kojarzy nam się z dużą działką lub ogródkiem oraz koniecznością używania różnorodnych narzędzi ogrodniczych, a nawet maszyn. Wbrew pozorom istnieje wiele odmian warzyw, które z powodzeniem możemy sadzić we własnych domach i mieszkaniach. Warzywa w doniczkach coraz częściej goszczą na balkonach i tarasach. Uprawiać można nie tylko niewielką bazylię czy pietruszkę, ale nawet paprykę, szpinak czy bób.

Uprawa warzyw w doniczkach jest bardzo wygodna. Wcale nie musimy być posiadaczami dużych ogrodów, by móc cieszyć się własnymi pomidorami czy sałatami. Jest to rozwiązanie dostępne dla każdego, nawet dla mieszkańców większych miast mieszkających w blokach. A co najważniejsze, własne warzywa uprawiane w sposób ekologiczny mogą być znacznie smaczniejsze niż dostępne w supermarketach. Warto więc dowiedzieć się, jakie warzywa można uprawiać w doniczkach.

Uprawa warzyw w doniczkach

Na wstępie należy zaznaczyć, że uprawa warzyw w doniczkach nie jest naturalnym sposobem hodowania tego rodzaju roślin. Nie wszystkie gatunki mogą być więc sadzone w ten sposób. Przed dokonaniem zakupu nasion lub sadzonek należy zwrócić uwagę na warunki, jakie wybrane warzywa potrzebują do prawidłowego wzrostu i plonowania. Należy zapewnić im optymalne podłoże, które będzie bogate w odpowiednią ilość składników pokarmowych i wody. Jednocześnie odradza się sadzenie wielu różnych gatunków w jednej doniczce. (chyba że mamy bardzo duże donice). Warto zwrócić uwagę na sklep z nasionami online Polan, gdzie znajdziemy wiele różnorodnych, gdzie można zakupić nasiona warzyw nadających się do sadzenia w doniczkach.

Jakie warzywa można sadzić w doniczkach?

Warzywa nadające się do uprawy w doniczkach to: ogórki, cukinie, pomidory drobnoowocowe (odmiany samokończące, które nie rosną zbyt wysoko), pietruszka, cebula dymka, papryka, bób, fasola, szczypiorek, rukola, różnego rodzaju sałaty. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na zioła, które również mogą doskonale rosnąć w domowych warunkach, np. na balkonie. Do ziół uprawianych w doniczkach zaliczamy np. bazylię pospolitą. A jeśli oprócz tego chcielibyśmy pójść o krok dalej, możemy posadzić w doniczkach również owoce, np. poziomki lub truskawki. One również doskonale czują się rosnąć w pojemnikach.