Cebulki kwiatowe

Cebulki kwiatowe sprzedajemy sezonowo, ponieważ powinno się je sadzić albo wczesną wiosną, albo jesienią. Oferujemy m.in. cebulki roślin jednorocznych, charakteryzujących się wyrazistymi, jasnymi kolorami. Kwiaty te doskonale prezentują się na klombach. Zaliczyć do nich można m.in. tulipany, krokusy, szafirki i narcyzy. Sprzedajemy także wieloletnie cebulki kwiatowe, które po okresie przekwitnięcia przygotowują się do następnego okresu wegetacyjnego. Do roślin wieloletnich zaliczane są zawilce, śnieżniki, puszkinie cebulowate oraz dzwonki hiszpańskie. Ciekawą odmianą są też cebulki aklimatyzujące się, które podobnie jak wieloletnie wzrastają ponownie po okresie przekwitnienia, jednak z tą różnicą, że w zwiększonej ilości. Do tej grupy kwiatów należą m.in. przebiśniegi, narcyzy i śnieżyce.

Cebulki kwiatowe wiosenne a jesienne

Wiosenne cebulki kwiatowe nie zimują w gruncie, ponieważ są bardzo wrażliwe na mróz. Kwitną latem, a po okresie wegetacji, a więc późną jesienią należy je wykopać, osuszyć i przechować do następnego sezonu w chłodnym i suchym pomieszczeniu. Do kwiatów cebulowych wiosennych należą m.in. mieczyki, błonczatki, dalie i begonie. Jesienne cebulki kwiatowe sadzi się natomiast w okresie od sierpnia do listopada, tak by wiosną mogły już zacząć wegetację. Zaliczają się do nich m.in. krokusy, tulipany, narcyzy i szafirki.

Należy pamiętać, że termin sadzenia kwiatów cebulowych ma ogromne znaczenie. Jeżeli będzie on niewłaściwy, może zakłócić cykl kwitnienia. W efekcie rośliny albo wcale nie zakwitną, albo będą znacznie podatniejsze na niekorzystne czynniki atmosferyczne oraz choroby. Ponadto chcąc, by kwiaty ładnie wzrosły przyjmuje się ogólną zasadę, która mówi, że cebulki kwiatowe należy posadzić na głębokości trzy razy większej niż ich wysokość. Wyjątek od tej reguły stanowią lilia biała, krynia i nerina.

sklep
sklep

Przejdź do naszego sklepu internetowego, gdzie oferujemy najlepszej jakości nasiona warzyw, ziół i kwiatów.

Przejdź do sklepu

Dowiedz się, co w trawie piszczy

AKTUALNOŚCI I OGŁOSZENIA

roślina

Jeśli są Państwo zainteresowani naszymi produktami lub usługami, zachęcamy zapoznania się z naszą ofertą i do kontaktu

Poznaj ofertę Skontaktuj się z nami

Sklep internetowy

Nasiona warzyw, ziół i kwiatów najlepszej jakości, akcesoria ogrodnicze, podłoża, opakowania

Przejdź do sklepu
Facebook Facebook