Unia Europejska, Projekty Unijne

Konsorcjum w składzie Fruktus Agros Nova Sp. z o.o. Sp. k., Intermag Sp. z o.o., Krakowska Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Polan Sp. z o.o.  realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich p.n.

„Opracowanie nowej odmiany ogórka gruntowego dedykowanego do kiszenia oraz ulepszonej technologii jego uprawy w celu uzyskania wysokiej jakości, powtarzalnej i wydajnej produkcji w polskich warunkach klimatycznych”.

Przedmiotem projektu jest kompleksowe rozwiązanie problemu zbyt małej krajowej produkcji wysokiej jakości ogórka gruntowego dedykowanego do procesu kiszenia.

Celem projektu jest wyhodowanie nowych odmian ogórka gruntowego oraz opracowanie kompleksowej technologii jego uprawy celem uzyskania wysokiej jakości surowca o pożądanych z punktu widzenia procesu kiszenia charakterystykach.

Czas trwania projektu: 01.01.2019r. ÷ 31.12.2023r.

Wartość projektu ogółem: 16 283 703,24 zł

Wkład Funduszy Europejskich: 8 698 405,87 zł

Krakowska Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze POLAN Sp. z o.o. uzyskała wsparcie finansowe z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Działanie RPMP.01.02.00 Badania i innowacje w przedsiębiorstwach, na realizację projektu RPMP.01.02.01-12-0327/17 pn.: „Przeprowadzenie prac B+R nad opracowaniem nowych odmian wybranych warzyw o podwyższonej wartości prozdrowotnej przeznaczonych do produkcji wielkotowarowej”

Głównym celem projektu jest opracowanie nowych odmian wybranych warzyw o podwyższonej wartości prozdrowotnej przeznaczonych do produkcji wielkotowarowej.

Efektem realizacji projektu będzie zgłoszenie do Krajowego Rejestru Odmian i wdrożenie do oferty Spółki opracowanych w ramach projektu nowych odmian wybranych warzywach i rozpoczęcie produkcji nasion na rynek profesjonalny oraz amatorski.

Wartość projektu: 1 783 773,64 PLN

Wkład Funduszy Europejskich: 999 735,87 PLN

Krakowska Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Polan Sp. z o. o. uzyskała wsparcie finansowe z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020, działanie 2.1 wsparcie inwestycji w infrastrukturze B+R przedsiębiorstw, na realizację projektu POIR.02.01.00-00-0302/17pn.: „Rozwój infrastruktury badawczo-rozwojowej w firmie Krakowska Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze POLAN Sp. z o.o.”

Celem realizacji Projektu jest rozwój infrastrukturalny B+R w przedsiębiorstwie Krakowska Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Polan Sp. z o.o. które umożliwi realizację prac badawczo-rozwojowych w branży hodowli roślin.

Efektem realizacji projektu będzie rozwój istniejącego zaplecza badawczo-rozwojowego oraz przeprowadzenie projektów badawczych w celu opracowania innowacyjnych metod uzyskiwania linii DH oraz innowacji produktowych w postaci nowych odmian wybranych warzyw-kapusty, cebuli, ogórka, pomidora, papryki, marchwi, fasoli i buraka ćwikłowego.

Wartość projektu : 3197 274,30 PLN

Wkład Funduszu Europejskiego : 903 533,50 PLN

sklep
sklep

Przejdź do naszego sklepu internetowego, gdzie oferujemy najlepszej jakości nasiona warzyw, ziół i kwiatów.

Przejdź do sklepu

Dowiedz się, co w trawie piszczy

AKTUALNOŚCI I OGŁOSZENIA

roślina

Jeśli są Państwo zainteresowani naszymi produktami lub usługami, zachęcamy zapoznania się z naszą ofertą i do kontaktu

Poznaj ofertę Skontaktuj się z nami

Sklep internetowy

Nasiona warzyw, ziół i kwiatów najlepszej jakości, akcesoria ogrodnicze, podłoża, opakowania

Przejdź do sklepu
Facebook Facebook